Совка соняшникова

Совка соняшникова ( Chloridea scutosa Schiff )

Метелик  у розмаху крил 34 – 38 мм. Передні крила зеленувато-сірі з різко окресленими круглою, нирко- та клиноподібною плямами та поперечними смугами. Задні крила одного кольору з передніми, мають дві при крайових перев`язі й світлу пляму на них. Гомілки передніх ніг з великим шипом на кінці.

Гусениця має мінливе забарвлення – від блідо-зеленого до чорно-зеленого. Вздовж спини її розміщені три чорні смуги, розділені світлими смужками.  Світло-чорна смуга на всьому протязі суцільна.  Потиличний щиток без шипів. Лялечка довжиною 15 – 19 мм. Яйце кулясте, ребристе, в поперечнику 0,3 мм. і висотою 0,27 мм.

Дуже поширена в південній Європі і Азії. На Україні є повсюдно, хоч більш численна в південній частині. Основною кормовою рослинною гусениць є полин. З числа польових культур пошкоджує  соняшник, бавовник, льон, горох, кавуни та ін. молоді гусениці скелетують листя, а більш дорослі прогризають в них дірки та об`їдають їх з країв Крім того, гусениці гризуть бутони, квітки та недостиглі плоди ряду культур. Зимують лялечки другого (осіннього) покоління у ґрунті. В південних районах розвиваються в двох поколіннях. Метелики першого покоління літають у травні – червні, другого -  в липні – серпні.

Заходи боротьби з соняшниковою совкою:

Посів стійких проти шкідника панцирних сортів соняшнику. Випуск трихограми яйцеїда в 2 - 3  періоди :

1-й період  - на  початку  льоту  та  яйцекладки совки 100 -150 тис.шт.особин на 1 га.

2 - 3-й  період  - в період масового льоту та яйцекладки 100 – 150тис.шт.особин на 1 га.

Для заказа обратного звонка, пожалуйста, заполните форму ниже:

Ваше имя: *

Контактный телефон: *

Удобное время звонка: *
с по