Трихограма

Продукція  ТРИХОГРАМА

ТУУ 062-00717867-002:2009
Основний засіб біологічної боротьби з шкідниками сільськогосподарських культур.
Трихограма комаха - ентомофаг яка знищує близько 160 -ти видів шкідників у фазі яйця.

Трихограма ефективна проти шкідників , які ведуть прихований спосіб життя , оскільки хімічні препарати проти них малоефективні . Її виробляють в біолабораторіях на яйцях природних видах комах , в основному на яйцепродукції зернової молі. Трихограма розвивається в середині заражених нею яєць комах -шкідників. Паразитичний спосіб життя ведуть тільки личинки , а доросла особина харчується нектаром.

В Україні відомо більше 10 видів трихограми , 5 з яких масово розводять в біолабораторіях : ( пінтою ) , ( еванесцес ) , ( семблідіс ) , ( дендролімі ) , Т. сасоеаае ( кацеція ) . 
Рекомендується: для захисту с / г культур від підгризаючих і лістогризучих совок , вогнівок , білявок, молей , листокруток , кукурудзяного ( стеблового ) і лугового метеликів , плодожерок , американського білого метелика , бавовняної совки та інших .
Випуск трихограми проводиться на площах під посів озимих культур , на посівах кукурудзи , соняшнику , цукрових та кормових буряків , багаторічних травах , плодово -ягідних культур, картоплі та інших овочевих культур.

Трихограму застосовують у такі періоди :

Перший : у період яйцекладки листогризучих і підгризаючих видів совок на посівах цукрових буряків , багаторічних трав , гороху , проса , овочевих культур приблизно II - III декаді травня -1 декада червня;

Другий : проти стеблового метелика , бавовняної та інших листогризучих совок на посівах кукурудзи , соняшнику , коноплі , проса приблизно з 2 декади червня - 2 декади серпня в залежності від регіону ;

Третій: проти другої (третьої) генерації листогризучих і підгризаючих совок на площах під посів озимих культур , приблизно з 2 декади серпня - 2 декади вересня.

Проти кожного покоління шкідника проводять два - три випуски з інтервалом 7- 9 днів, а у разі випуску різновікової діапазуючої трихограми - допускаєтся 10-12 днів. Враховуючи розвиток кукурудзяного стеблового метелика в двох поколіннях, для досягнення максимальної ефективності на посівах кукурудзи рекомендовано проводити 4 - 6 разове внесення трихограми (разова норма 100 - 150 тис. шт. особин на 1 га).

Умови і норми застосування:
Оптимальні умови для розвитку трихограми : температура 18-26 С тепла , відносна вологість повітря ( 70 + -10 ) %.
Відроджену трихограму випускають тільки вручну або уражених яєць зернової молі за 12-24 години до відродження дорослих особин.

У фазу імаго відроджену трихограмму випускають з 7 до 11 години вранці або з 16 до 20 ввечері вручну. На одному гектарі її розташовують в'50 точках за допомогою паперових комочків.
Не відрождену трихограму (уражені трихограмою яйця зернової молі) можна випускати в будь-який час дня авіаційним способом.

Механізоване авіаційне внесення роблять за допомогою літака типу БЕКАС , мотодельтопланами, безпілотники з спеціальним обладнанням.
У середньому разова норма внесення трихограми становить 50-100 тисяч особин на гектар.

Біологія.

Трихограма належить до родини трихограматид  (Trichogrammatidac) ряду перетинчастокрилих комах яка паразитує на яйцях багатьох сільськогосподарських шкідників – озимої, капустяної, окличної, бавовняної, горохової, городньої та цілого ряду підгризаючих та листогризучих совок, кукурудзяного, лучного та американського метеликів, біланів, плодожерок, листовійок, жуків, соняшникової вогнівки, різного  роду молі та інших комах – всього більше 160 рослиноїдних видів.

На Україні для боротьби з шкідниками на сільськогосподарських культурах найпоширенішого застосування набув вид бурої (еванесценс) трихограми.

ТРИХОГРАМА ФОТО

Довжина тіла 0,4 - 0,9 мм. Трихограма розвивається в середині заражених нею яєць шкідливих комах. Паразитичний спосіб життя ведуть лише личинки, а дорослі комахи в природі живляться нектаром квітів, росою. Яйця заражені трихограмою через кілька днів набувають характерного чорного кольору, із синюватим відтінком. Паразит (трихограма) перетворюється в лялечку в середині яєць живителя. Відродженні з лялечок дорослі особи через утворений ними отвір в оболонці яйця виходять на зовні. Характерно, що самки відроджуються статевозрілими. Спарювання трихограми проходить зразу після її виходу з яєць живителя. Потім яйцеїд починає знову заражати яйця живителя.

В перший день життя, самка відкладає найбільшу кількість яєць. Тривалість життя дорослої комахи залежить від температури і вологості повітря : зменшується з підвищенням температури і зниженням вологості повітря. Розвиток трихограми триває в середньому при температурі :

 

   + 300C –8 днів ;

   + 280C – 9 днів ;

   + 250C – 11 днів ;

   +220C – 14 днів

   + 200C – 16 днів

   + 180C – 21 день

   + 160C – 17 днів

   + 130C – 40 днів

   + 11,50C – 53 дні

Нижній поріг розвитку становить + 100C . В умовах України розвивається до дев’яти поколінь паразита . Однак цикл розвитку трихограми не збігається з циклом розвитку її основних живителів, тому значна частина перезимованої трихограми  в квітні місяці не находить яйця шкідників, літ і яйцекладка яких настає пізніше. Тому першочерговим завданням біолабораторії являється поповнення кількості трихограми  - розселення на посівах сільськогосподарських культурах.   Випуск трихограми проводять у два –три прийоми :

 - на початку яйцекладки шкідників;

 - з настанням масової яйцекладки .

Строки внесення визначаються конкретно в кожній зоні України спеціалістами пунктів прогнозу  та господарств.

Біолабораторія надає методичну та практичну допомогу по внесенню трихограми  (авіавнесення ).

 

Орієнтовні строки  та норми внесення трихограми проти основних шкідників по Вінницькій області :

  •  проти озимої  та інших підгризаючих совок :

I - покоління шкідника – III декада травня – I декада червня (100- 150 тис.особин /га )

II - покоління шкідника –  II  декада серпня - ІІ декаду вересня  (100 - 150 тис.особин /га. )

  •    проти кукурудзяного стеблового метелика :

III декада червня – II декада серпня  (100- 300 тис.особин /га.)

  • проти бавовняної совки

I декада липня – II декада серпня  (100- 300 тис.особин /га.)

  • проти соняшникової вогнівки

III декада червня  – ІІІ декада липня (100- 200 тис.особин /га. )

Культура

Період внесення

Шкідники

Сума ефективних температур

Овочеві:

Картопля, буряк, морква, капуста, помідори, цибуля, квасоля, гарбузи, кавуни та інше.

1. покоління шкідника:

ІІ – ІІІ декада травня по

ІІ декаду червня

(2-3 разове ч/з 8-10 днів)

Озима, капустяна, картопляна і інші види совок.

 

Біляни, п’ядуни, молі, листовійки, листокрутки

189 – 196 °С капустяна совка

 

230 – 260 °С картопляна

 

640 – 780 °С

озима совка

2. покоління шкідника:

ІІ-ІІІ декада серпня по

 ІІ декаду вересня

(2 разове внесення)

2. покоління шкідника:

Озима, капустяна, картопляна і інші види совок.

Сад:

Яблуня, груша, слива, вишня, абрикос, персик, черешня.

ІІ-ІІІ декада травня по

ІІ декаду червня

(2-3 разове ч/з 8-10 днів)

 

Плодожерки, листокрутки,

молі та інші листогризучі

150-200°С листогризучі

190 - 280 °С

листокрутки

 

Кукурудза

Соняшник

ІІІ декада червня по

ІІ декаду серпня

(2-3 разове ч/з 8-10 днів)

 

Кукурудзяний стебловий метелик, бавовняна совка, молі, луговий метелик, соняшникова вогнівка та інші листогризучі

260 - 270 °С

Бавовняна совка

 

350 - 430°С

Кукурудзяний стебловий метелик


Біолабораторія виробляє трихограму різних строків відродження , а саме :

I   строк   (звичайна)    на 1 – 2 добу     (після внесення )

II  строк  (діапазуюча) на 5 – 6 добу        - // - // - //

III строк  (діапазуюча) на 7 – 9 добу       - // - // - //

Застосування трихограми разом трьох строків відродження дозволяє підтримувати в безпеці посіви на протязі усього періоду яйцекладки шкідників. Це дає можливість спеціалістам сільськогосподарських підприємств вибирати кратність авіа обробітку та норму внесення.

СОК „Вінницька районна біолабораторія” має можливість запропонувати послуги авіації та надати методичну допомогу по внесенню. Маємо в наявності літальні апарати з сертифікованою апаратурою. Досвідчені та відповідальні пілоти оперативно забезпечать рівномірне у визначені строки внесення трихограми.

Для заказа обратного звонка, пожалуйста, заполните форму ниже:

Ваше имя: *

Контактный телефон: *

Удобное время звонка: *
с по