Про нас

У нашій країні втрати від шкідників, бур’янів, хвороб, щороку становлять 13-15% вартості всієї валової продукції рослинництва.

Багатьма українськими і зарубіжними дослідниками встановлено, що широке застосування хімічного методу не може вирішити питання захисту рослин. Одна з головних причин цього полягає в тому, що при застосуванні інсектицидів у комах, хвороб виробляється стійкість проти цих препаратів і з кожним роком необхідно збільшувати кратність і масштаби застосування отрутохімікатів.

Високорозвинене сільськогосподарське виробництво в Україні потребує інтегрованих методів захисту сільськогосподарських культур. Одним із таких методів являється біологічний захист із використанням різного роду ентомофагів, грибкових та бактеріальних препаратів.

З метою запровадження біологічного методу у Вінницькій області в 1975 році було створено Вінницьку міжколгоспну біолабораторію. Завідуючим було призначено, біолога за освітою, Клекота Івана Федоровича. В перші роки ним було організовано виробництво ентомофага-трихограми, бактороденциду та фітосейлюса. Біолабораторія обслуговувала більше п’ятдесяти сільськогосподарських підприємств Вінницького району та області.

В 1992 році колектив очолив Волосенко Василь Олександрович – агроном за освітою. Після закінчення Української Ордена Трудового Червоного прапора сільськогосподарської академії м.Киів.  В 1984 році розпочав свою трудову діяльність агрономом в колгоспі „Росія” с. Радівка Калинівсьго р-ну Вінницької області, потім успішно працював в  агропромисловому об’єднані Вінницького району ведучим спеціалістом. 

У важкі 90-ті роки, маючи значний досвіт роботи в сільськогосподарському виробництві Василь Олександрович з наполегливістю та рішучістю взявся за розширення виробництва біопрепаратів.

На сьогоднішній день Вінницька районна міжколгоспна біолабораторія реформована у Сільськогосподарський обслуговуючий кооператив ”Вінницька районна біолабораторія”, має два приміщення у місці Вінниця загальною площею близько 800 м2 де працює 20 високопрофесійних спеціалістів.

Основними видами продукції біолабораторії являються трихограма та бактороденцид. Кооперативу вдалося збільшити об’єми виробництва продукції в порівняні з 1992 роком в 10 разів. Біолабораторія тісно співпрацює з спеціалістами та науковцями Української лабораторії якості і безпеки продукції АПК, ООО ”Центр Біотехніка” м.Одеса та інших установ і організацій, що дає можливість виробляти продукцію високої якості. Продукція постійно перевіряється на відповідність та сертифікується. Ми співпрацюємо із сільськогосподарськими підприємствами Вінницької, Київської, Черкаської, Полтавської, Рівненської, Волинської, Кіровоградської, Хмельницької, Житомирської, Чернігівської, Тернопільської та інших областей.

Значне збільшення посівів кукурудзи в Україні та застосування трихограми проти таких шкідників, як кукурудзяний метелик та бавовняна совка, сприяло росту виробництва яйцеїда-трихограми.

Головним фактором в стрімкому розширені об’ємів виробництва та застосування трихограми стало:

  • Низька її вартість
  • Висока ефективність
  • Широкий спектр дії
  • Нешкідливість для навколишнього середовища
  • Спрощення способу внесення (авіа внесення)

Достатньо ефективно показало внесення трихограми проти соняшникової вогнівки на посівах соняшнику.

В останні роки у сільськогосподарському кооперативі позитивною динамікою характеризується також виробництво та застосування препарату проти мишовидних гризунів – бактороденциду. Екологічна безпечність та висока ефективність дозволяє застосовувати препарат проти різного роду гризунів на практично усіх сільськогосподарських культурах, у господарських та жилих приміщеннях.

Для заказа обратного звонка, пожалуйста, заполните форму ниже:

Ваше имя: *

Контактный телефон: *

Удобное время звонка: *
с по