Бавовникова совка

Совка бавовникова  ( Chloridea obsolete F.)

Метелик у розмаху крил 30 – 40 мм. забарвлення тіла і крил дуже мінливе – від блідо-бурого і зеленуватого та темно-коричнево-бурого. Задні крила жовтувато-білі з широким темно-бурим краєм і плямою посередині.

Рис

Рис. 1 - совка бавовникова (Chloridea obseleta F.), 1а - гусениця, 1б - пошкодження коробочки бавовнику, 1в - пошкодження коробочок тютюну, 1г - лялечка в пошкодженому качані кукурудзи, 1д - лялечка у грунтовій комірці; 2 - с. шавлієва (Ch. peltigera Schiff.), 2а - гусениця; 3 - с. соняшникова (Ch. scutosa Schiff.), 3а - гусениця.

 

Гусениця довжиною до 40 мм. тіло вкрите дрібними шипиками. Голова, передньоспинки і ноги коричневі. Черевних ніг 5 пар. Забарвлення тіла дуже мінливе – від зеленуватого і рожевого до фіолетово-чорного. На спині є чотири звивисті темні смуги. Щетинконосні бородавки чорні. Лялечка темно-бура або червонясто-коричнева довжиною 15 – 20 мм.

На Україні поширена в Лісостепу, Степу і Криму. В умовах Українського Степу є небезпечним масовим шкідником  кукурудзи, тютюну, бавовнику та багатьох інших польових культур. Зимує лялечка в ґрунті на глибині 4 – 8 см. В травні з лялечок вилітають метелики, які відкладають яйця по одному на верхні частини рослин, переважно на генеративні органи. Одна самка відкладає до 2700яєць. Через 3 – 4 дні з яєць вилуплюються гусениці, які спочатку скелетують листя, а потім живляться квітками, зав`язями, насінням в коробочках тощо. На кукурудзі живляться зерном качанів, у тютюну пошкоджують насіння в коробочках, в плодах помідорів виїдають насіння. На Поліссі і в лісостепу України дає два покоління, на півдні – три. 

 

Заходи боротьби з бавовняною совкою:

Систематичне знищення бур’янів, на яких живляться гусениці, міжрядний обробіток посівів для знищення лялечок (з кінця червня до серпня) глибока оранка.

Ефективним у боротьбі із бавовняною совкою є біологічний метод: підчас відкладання совками яєць випускають в два - три прийоми трихограму по 100 – 200 тис.шт.особин  на 1 га.

 

Для заказа обратного звонка, пожалуйста, заполните форму ниже:

Ваше имя: *

Контактный телефон: *

Удобное время звонка: *
с по